Profesyonel VRF Klima Servisi

0530 596 54 06

Şişli VRF Klima Servisi

Klima bakımı insan sağlığı ve uzun ömürlü bir kullanım için çok önemlidir. Özellikle de Şişli VRF klima servisi gibi bir yetkili servis tarafından yapılması çok önemlidir.

VRF Klima Sistemi

Temel olarak tek merkezden çoklu iklimlendirme işlemi yapmak için kullanılmaktadır.

VRF Klima Sisteminin Bakımının Önemi

Her şeyden önce insan sağlığı için büyük önem taşımaktadır. VRF klima sistemlerinin kullandığı alanlarda gözle görülmeyen tozlar ve partiküller klimanın önündeki bulunan filtrelerden geçerek zamanla da iç ünite üzerine yapışarak reçine halini almaktadır.

İç ünite drenaj tavasında uzun süreli kaldığında lejyoner hastalığı olarak da bilinen bakterinin oluşması için neredeyse en uygun zemini hazırlar. Bu hastalık yüksek ateş ile birlikte ölümcül sonuçlara neden olabilmektedir. Düzenli olarak bakımlarının yapılması durumunda bu durumun önüne geçilir ve cihazın performansını da direkt olarak etkilemektedir.

VRF Klima Sistemi Bakımında Uygulanan Temel İşlemler Nelerdir?

İç ve dış ünitelerin besleme gerilim ile akım ölçümleri yapılır. Kontrol devresine ait alçak gerilim hattı voltajının ölçümü yapılır. Kompresörlerin şebekeden çektiği akımların değerlerinin tespiti yapılır. Alçak ve yüksek basınç devrelerinin basınç ölçümleri yapılır. Evaporatör hava emiş filtrelerinin kontrolleri ve temizliği yapılır.

İç ünitelerin genel kontrolleri sağlanır. Evaporatör ve kondenser yüzeylerinin basınçlı su ile temizliği yapılır. Drenaj hatlarının kaçak, eğim ve temizlik kontrolleri yapılır. Yüksek gerilim girişlerini kontrolleri sağlanır. İç ve dış ünitelerde bulunan elektronik kartların kontrolleri yapılır. Oda termostat ayarlarının kontrolü ve basit çalışma testi yapılmalıdır.

Bakır boru hattı izolasyon kontrolleri ve gerekiyorsa onarımı yapılmalıdır. Bakır boru hattı ezilmeleri ve kaçak kontrolleri yapılır. Tüm kabloların soket ve klemens bağlantı uçlarının korozyon testi yapılır.

VRF Klima Sistemleri İşletme Özelliklerine Göre Kaç Gruba Ayrılır?

İki gruba ayrılır. Bunlar; heatpump VRF sistemleri ve heatrecovery VRF sistemleri olmak üzeredir.

Heatpump VRF Klima Sistemleri

Bütün iç ünitelerin aynı modda çalışması gerekir. Aynı anda ısıtma ve soğutma yapabilmektedirler. En çok tercih edilen VRF klima sistemlerindendir.

Heatrecovery VRF Klima Sistemleri

İstenen soğutma modunda çalışma yapmaktadır. Bu sistemde genel amaç ısının geri kazanımıdır.

VRF Klima Servisi

Kullanılan klimaların yılda 2 kez bakımlarının mutlaka yaptırılması gerekmektedir. Bu bakımlar yapıldığı zaman hem klimanın ömrü uzar hem de daha pahalı olacak olan arızaların da önüne geçilmiş olur. Ayrıca periyodik bakımı gecikmiş olan VRF klimaların insan sağlığını da olumsuz yönde etkilediğini bilmeliyiz. Şişli ve çevresinde ev, daire ve işyeri ofis ve gibi alanlarınızda kullanılan VRF/VRV klimaların bakımı ve onarımı Şişli VRF klima servisi tarafından yapılmaktadır. Vermiş olduğumuz hizmetler sonrasında klimalarınızda;

  • Performans artar
  • Enerji tasarrufu sağlanır
  • Klimadaki kötü koku engellenmiş olur
  • VRF sistem klimanızın ömrü uzar
  • VRF klimanızda tıkanmalar veya su sızıntıları olmaz
  • Klimanızın elektrik tesisatı düzenli kontrol edildiği için daha büyük arızaların önünde geçilmiş olur.

Profesyonel yardıma mı ihtiyacınız var?