Profesyonel VRF Klima Servisi

0530 596 54 06

Beykoz VRF Klima Servisi

VRF klimalar, konut ve ticari alanlarda enerji tasarrufu sağlaması özelliği ile çevre dostu olarak bilinmektedir.

VRF Klima Nedir?

Kelime açılımı olarak VRF, variable refgirerant flow anlamına gelmektedir. Konfor ve verimlilik açısından diğer sistemlere göre en avantajlı olan sistem VRF klima sistemidir. Bu avantajlı klimanın servisini sizlere sunmak üzere de Beykoz VRF klima servisi hizmetinizdedir.

VRF Klima Sistemi Nedir?

Değişken debili soğutucu akışkan sistemleri anlamına gelen VRF klima sistemi, içinde barındırdığı akışkan debisini değiştirip ihtiyaç duyulan kapasiteyi tam ve net olarak ayarlar. Bu sistem birden çok iç ünitenin tek bir boru hattı sayesinde aynı dış ünite ve dış ünite grubuna bağlı olarak çalışmasını sağlamaktadır.

Isıtma, soğutma ve havalandırma gibi işlemleri aynı anda tek bir sistem sayesinde yapmanızı sağlar. Bu şekilde enerji verimliliğini artırıp işlem maliyetini azaltmaktadır.

VRF Klima Sistemi Nerelerde Kullanılır?

Sağladığı avantajları ve çevre dostu olması sayesinde otel, plaza, tiyatro, fabrika, havalimanı ve hastane gibi büyük çaplı binalarda kullanılmaktadır.

VRF Klima Sisteminin Bakımı Neden Yetkili Servis Tarafından Yapılmalıdır?

Yetkisiz servislerin yaptığı bakımlar VRF klima sisteminde dönüşü olmayan arızalara sebebiyet verebilir. Aynı zamanda yetkisiz servisler, sistemin istenilen performans değerlerinde çalışamamasına neden olacaktır. Bu nedenle VRF klima sistemlerinin bakımları yetkili servislere yaptırılmalıdır. Beykoz VRF klima servisi de yetkili bir servistir.

VRF Klima Sisteminin Bakımı Neden Önemlidir?

Düzenli olarak klima bakımı yaptırmak önemlidir. Çünkü insan sağlığı için doğru olanı bu şekildedir. Birçok hastalıktan korunmanızı sağlar. Kötü koku, polen ve bakterilerden arındırılan temiz bir hava solumanızı sağlar. Klimanızın ömrünü uzatarak uzun yıllar kullanmanızı sağlar. Gereksiz zamanlarda arızalanmaların önüne geçer ve yüksek ölçüde enerji tasarrufu sağlar.

Klimanızın bakımını ise düzenli olarak yaptırmazsanız performansında düşüklük meydana gelir. Enerji sarfiyatı %40 oranında artış gösterir. Ortama kötü kokular yaymaya başlar. Ömrü azalır ve maliyet artışına sebep olur. Toz ve partiküller ortamda kalır. Bunlarda baş ağrısı, sinüzit ve alerji gibi rahatsızlıklara yol açar.

Düzenli olarak klimanızın bakımını Beykoz VRF klima servisi gibi yetkili bir servise yaptırarak uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Profesyonel yardıma mı ihtiyacınız var?