Profesyonel VRF Klima Servisi

0530 596 54 06

Eyüp VRF Klima Servisi

VRF, kelime anlamı olarak değişken soğutucu akışkan debisi anlamındadır. Bir dış ünite sayesinde birden fazla iç ünitenin kontrol edildiği klima sistemidir. VRF klima sistemi kullanıldığı binanın değişen kapasite ihtiyaçlarına göre de soğutkanın akışını kontrol etmektedir. VRF klima sistemi, bina dışında bulunan bir adet dış ünite ve bina içinde bulunan yaşam alanlarını soğutmak ya da ısıtmak için kullanılan iç ünitelerden oluşur.

VRF klima sistemini diğer klima sistemlerinden ayıran en büyük özelliği ise değişken gaz debisi sayesinde enerji tasarrufu sağlayarak çalışması ve kullanıcıların konforunu en yüksek seviyede tutmasıdır. Çok yüksek binalardan tek katlı binalara kadar her türlü yapıda tam bağımsız bir kontrol imkanı sağlamaktadır. VRF klima sistemi, gelişmiş kontrol ve akış denetim üniteleri ile birlikte donatılmıştır.

VRF Klima Bakımı

Klimalar düzenli olarak temizlenmesi ve bakımı yapılması gereken elektronik eşyalardır. Sürekli aynı ortamda bulunan insanların sağlıklı bir şekilde hava teneffüs etmesi ve sağlık sorunları yaşamaması için düzenli olarak klimaların bakımları yapılmalıdır. VRF klima bakımları Eyüp VRF klima servisi gibi yetkili bir servis tarafından yapılmalıdır aksi takdirde klimanızın iç ve dış ünitelerine zarar vererek çok daha fazla masraf çıkartabilirsiniz.

VRF Klima Dış Ünite Bakımı Nasıl Yapılır?

Öncelikle cihazın dışı temizlenir. Isıyı değiştiren serpantinin ne durumda olduğuna bakılır. Gaz kaçağı olup olmadığı kontrol edilir. Cihazın görünmeyen kısımları da temizlenir. Elektrik bağlantılarında sorun olup olmadığı kontrol edilir.

İletişim bağlantılarına, fonların elektrik bağlantısına ve kompresöre bakılır. Bu kısımların birbirleriyle olan iletişimlerinde sorun olup olmadığı kontrol edilir. Basınç sensörüne, emniyet elemanlarına ve sensör kısımlarının da durumlarına bakılması gerekir.

Böylelikle dış ünite de yapılması gereken işlemler tamamlanmış olur. Dış ünite temizlenmesi sadece temizlenerek yapılmamalı diğer işlemler de yapılmalıdır. Yetkili Eyüp VRF klima servisi bu işlemleri eksiksiz olarak yapacaktır.

VRF Klima Servisine Neden Bakım Yapılmalıdır?

Klimanızın kaliteli ve performans olarak da en üst düzeyde çalışabilmesi, istenilen verimi almak, elektrik faturalarında gözle görülür düşüşü görmek ve daha uzun süreli kullanmak için yapılmalıdır.

Profesyonel yardıma mı ihtiyacınız var?