Profesyonel VRF Klima Servisi

0530 596 54 06

Küçükçekmece VRF Klima Servisi

Hava durumu ve mevsim koşullarına uyum sağlama ve kişilerin kapalı ortamlardaki yaşam konforunun artırılması amacıyla klima kullanımı son yıllarda hızla artmaktadır. Bu kapsamda oteller, hastaneler, çok katlı konutlar, okullar, alış veriş merkezleri gibi büyük kapalı alanlarda da VRF klimalar tercih edilmeye başlanmıştır. VRF klimalar tek noktadan kontrol edilebilen ve diğer elektronik sistemlerden bağımsız kullanılabilecek iklimlendirme sistemleridir.

VRF Klimaların Kullanım Amaçları

VRF klima sisteminde, bir dış ünite birden fazla iç üniteye bağlanarak kapalı mekanda iklimlendirme yapılmaktadır. Bu sistemde klima, dış mekanda bulunan ünite ile bina içinde yer alan ve görevi içerdeki yaşam alanlarını ısıtmak veya soğutmak olan iç ünitelerden oluşmaktadır. VRF klimaların 2 farklı çeşidi bulunmaktadır. Bunlar aynı anda hem ısıtma hem soğutma yapabilen türler ve aynı anda sadece ya ısıtma ya da soğutma yapabilen türlerdir. Firmamız Küçükçekmece VRF klima servisi olarak ihtiyaç duyduğunuz iklimlendirme konforunu, kaliteli hizmet anlayışıyla, sizlere ulaştırmaktadır.

VRF Klima Kullanımının Püf Noktaları

Alanında yetkin bir konumda olan servisimiz, Küçükçekmece VRF klima servisi ihtiyacı kapsamında tüm klima kullanıcılarına destek sunmaktadır. VRF klimalarının konutlarda kullanımında senede 1-2; halka açık alanlarda kullanımında üç ayda bir defa bakım yapılmasında fayda olduğu unutulmamalıdır. Bakım sıklığı kullanım yoğunluğuna bağlı değişiklik gösterebilir.

Öte yandan, temizliğine dikkat edilmeyen klimalarda küf ve mantar oluşumuna bağlı alerjik hastalıklar ortaya çıkabilir. Bu nedenle klimalarda filtre ve serpantin temizliği önem arz etmektedir. Cihazların iç ve dış kısımları yüzey temizleyici kimyasal ilaçlarla yapılmalıdır. Gerekli durumlarda, yıkanıp kurulandıktan sonra filtrelere anti bakteriyel yüzey temizleyici sıkılabilir.

VRF Klimaların Bakım ve Onarım Faaliyetleri

VRF klima sistemleri geniş kapalı alan olarak tarif edilebilecek birçok bina ve yapıda, birbirinden bağımsız havalandırmanın kullanılması gerektiğinde, başarılı bir kullanım sunmaktadır. VRF klimaların bakım ve onarım faaliyetleri alanında yetkinliği bulunan servisler aracılığıyla yapılmalıdır. Klimaların verimli çalışması ve kullanım ömrünün uzaması için bakımlarının zamanında yaptırılması gerekmektedir. Müşteri memnuniyeti odaklı bir Küçükçekmece VRF klima servisi olarak klima bakım, onarım ve tamirat işlemlerinizde uygun fiyatlarla servis sunmaktayız.

Profesyonel yardıma mı ihtiyacınız var?