Profesyonel VRF Klima Servisi

0530 596 54 06

Şile VRF Klima Servisi

VRF klima sisteminin en temel işlevi birden fazla iç ünitenin, bir bakır boru hattı ile aynı dış üniteye bağlanmış şekilde çalışmasıdır. Yani ısıtma, soğutma ve havalandırma işlemlerini tek bir sistem ile yapmaktadır. Sistemin bu kadar avantajlı olmasının sebebi ise enerji verimliliğini arttırması ve işlem maliyetini en aza indirmesidir. Fakat enerji verimliliğini belli bir seviyede tutmak ve maliyeti en aza indirmek için Şile VRF klima servisi gibi yetkili bir servise bakımını yaptırmak gerekir.

VRF Klimaların Bakımları Nasıl Yapılır?

İç ve dış ünitelerin bakımı yapılır sonrasında cihazın gerekli verileri kayıt altına alınır. Bu ünitelerin bakımları Şile VRF klima servisi gibi yetkili servisler tarafından yapılırsa eksiksiz ve hasarsız bir şekilde klima çalışmaya devam edecektir.

VRF Klima İç Ünite Bakımı Nasıl Yapılır?

Öncelikle cihazın dış temizliği yapılmalıdır. Sonrasında filtre temizlenmelidir. Cihazda gaz kaçağı olup olmadığı kontrol edilmelidir. Eğer varsa bu kaçaklar giderilmelidir. Cihazın iç temizliği yapılmalıdır.

Elektrik besleme bağlarının kontrolleri, iletişim kablolarının bağlantılarının kontrolleri, fanlardaki mekanik bağlantıların kontrolleri, elektronik kartların gerekli bağlantı kontrolleri, genleşme vanasına ait elektriksel bağlantıların kontrolleri, sensörlerin fonksiyonları da kontrol edilerek elektriksel bağlantıları gözden geçirilmelidir.

VRF Klima Dış Ünite Bakımı Nasıl Yapılır?

İç ünitede olduğu gibi dış ünitede de temizliğe dış ünitenin dışından başlamak gerekir. Cihazın ısı değiştiricisi olan serpantini temizliği, cihazda ki gaz kaçak kontrolü ve cihazın iç temizliği yapılmalıdır.

Bazı kısımların elektrik bağlantıları yapılmalıdır. Bunlar; elektrik besleme bağlantıları, iletişim kabloların da ki bağlantılar, fanlarda ki elektriksel bağlantılar, fanlarda ki mekanik bağlantılar, kompresör, elektronik kartlar, selenoid vanalar, basınç sensörleri, genleşme vanaları ve sensörlerin kontrolleri yapılmalıdır.

VRF Klimaların Bakımı İçin Son Aşama

Yapılan bu tüm işlemlerin ardından gerekli bilgi verileri tutulur. Böylelikle klimanın işlevselliği teyit edilir. Bu veriler şunlardır; cihazların çalışma değerlerine, kompresör emiş sıcaklığı ve basma gaz sıcaklıkları, alçak ve yüksek basınç değerleri, sisteme dair elektriksel veriler, arıza lambası ve kodları, kondenzasyon sıcaklığı ve evaporasyon sıcaklığı olmak üzere veriler mevcuttur. Bu işlemlerin Şile VRF klima servisi gibi yetkili bir servise yaptırılması klimanızın ömrünü uzatacaktır.

Profesyonel yardıma mı ihtiyacınız var?