Profesyonel VRF Klima Servisi

0530 596 54 06

Esenyurt VRF Klima Servisi

Ev ortamlarında kış aylarında genellikle ısınma amaçlı klima kullanılmaktadır. Sürekli çalışan ve performans gösteren klima zamanla kötü koku ve bakteri üretimine başlamaktadır. Özellikle düzenli olarak bakımı yapılmadığında kötü hava filtresi daha hızlı yayılmakta ve bu durum çok ciddi sağlık sorunlarına da neden olmaktadır. Kirli hava filtreleri ve kapalı hava durumları hava akışını engeller ve kötü koku oluşumuna neden olmaktadır.

VRF Klima Servisi

Yüksek konfor imkanı sunan iklimlendirme cihazları arasında yer alan VRF klima sistemleri dört mevsim kullanılabilme imkanını sunmaktadır. Yaz aylarında ortama serinlik veren bu sistemler, kış aylarında ise sıcaklık katan klima modelleri ile yaşam alanlarını havasını kişiler dilediği gibi değiştirebilme imkanına sahip olmaktadır. Pek çok elektroniklerde olduğu gibi klimalarda da kimi zaman çeşitli arızalar ve istenmeyen durumlar meydana gelmektedir. VRF klimalarda sıklıkla karşılaşılan sorunlardan biri koku sorunu olmaktadır. Düzenli olarak VRF klima bakımı yapılması ve sorunların giderilmesi için Esenyurt VRF klima servisi hizmetleri mevcut olmaktadır.

Klima Neden Kötü Koku Yapar?

Klimanın kötü koku oluşmasına neden olan konu filtrenin tıkanması sorunu olmaktadır. Bu yüzden klimaların iç ünitesinin önünde yer alan hava filtresini düzenli olarak temizlemek oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Bunun yanı sıra klimanın su çıkan tahliye hortumunun ucunun suyun akışını engellemeyecek şekilde olmasına da dikkat edilmesi gerekli olmaktadır. Aksi durumda da klima koku yapma potansiyeline sahip olmaktadır. Klimanın su tahliye hortumunun ucu bidon ya da saksı gibi kapalı kaplara daldırılmamasına dikkat edilmesi gereklidir.

Klimadan Kötü Koku Gelmesi Nasıl Engellenir?

Eğer klimadan kötü koku geliyorsa kokunun temel sebebinin bulunarak sorunun giderilmesi önemlidir. Eğer klimadan henüz koku gelmiyor ise olma olasılığı yüksek olan bu sorunu engellemek adına birtakım önlemlerin alınması oldukça fazla fayda sağlamaktadır. Bu önlemler arasında;

  • Klimaların önünde bulunan filtrenin 15 günde bir temizlenmesi önemlidir.
  • Su tahliye hortumunun bağlantı noktasının doğru olması oldukça fazla önem teşkil etmektedir.
  • Klimayı servis tarafından önerilen derecenin altında çalıştırmamaya dikkat edilmelidir.
  • Esenyurt VRF klima servisi tarafından düzenli olarak klima bakımının ve kontrolünün yapılması her yönü ile fayda sağlamaktadır.

Profesyonel yardıma mı ihtiyacınız var?