Profesyonel VRF Klima Servisi

0530 596 54 06

Bahçelievler VRF Klima Servisi

Sıcak yaz aylarında klimalar imdadımıza yetişmektedir. Hem yazın hem de kışın kullanabileceğimiz klimalar ısıtma ve soğutmanın yanında sirkülasyonu, temizlemeyi, havanın nem miktarının belirli bir oranda tutulmasını da sağlar. Gerek iş yerlerinde gerek evlerde kullanılan klimaların birçok çeşidi mevcuttur. Şimdi klima sistemlerinden biri olan VRF klimaların çalışma sistemine bakalım.

VRF Klima Sistemi Nedir?

VRF klima sistemi bina içindeki yaşam alanlarını ısıtma ve soğutmak için kullanılan birden fazla iç ünite ve bina dışında bulunan dış ünitenin kontrol edildiği klima sistemleridir. Değişken gaz debisi aracılığıyla enerji tasarrufuyla çalışarak kullanıcıların konforunu en yüksek seviyede tutması VRF klima sistemini klasik split klimalardan ayıran en büyük özelliğidir. VRF klima sistemi çok katlı bir plazadan tek bir villaya kadar her türlü yapıda tam bağımsız kontrolü sağlar. Heat Recovery VRF (aynı anda hem ısıtma hem soğutma) ve Heat Pump VRF (aynı anda sadece soğutma ya da sadece ısıtma) olmak üzere 2 farklı sistemi vardır.

VRF Klima Bakımı

Klima bakımı klimaların ömrünün uzaması için çok önemlidir. Bunun dışında bakımı yapılmayan klimalardan kötü kokular da gelmektedir. VRF klimalarda dış ünitelerde bakım yapılırken önce cihazın dışı ve ısı değiştirici serpantini temizlenir. Gaz kaçakları kontrol edilir. Cihazın iç temizliği yapılır. Elektrik besleme bağlantıları, iletişim kablolarının bağlantıları, fanların elektriksel ve mekanik bağlantıları, elektronik kartların soketli bağlantıları, emniyet elemanlarının ve sensörlerin fonksiyonları kontrol edilir. Solenoid vanaların, basınç sensörlerinin, genleşme vanalarının, emniyet elemanlarının, sensörlerin ve kompresörlerin elektriksel bağlantılarının kontrolü yapılır.

İç ünitelerde bakım yapılırken cihazın dış temizliği, filtre temizliği ve iç temizliği yapılır. Gaz kaçakları, elektrik besleme bağlantıları, iletişim kablolarının bağlantıları, fanların mekanik bağlantıları, elektronik kartların soketli bağlantıları, genleşme vanasının elektriksel bağlantıları, sensörlerin fonksiyonları ve elektriksel bağlantıları kontrol edilir.

Cihaz çalışırken de çalışma değerleri, kompresör basma gaz sıcaklıkları, kompresör emiş sıcaklığı, yüksek ve alçak basınç değerleri, kondenzasyon ve evaporasyon sıcaklıkları, arıza lambası ve kodları, çalışma konumları, iç ünitelerin çalışma şartları, sistemin elektriksel verileri kaydedilir. Bahçelievler VRF klima servisi hizmeti için firmamızı tercih edebilirsiniz. Firmamız VRF klima bakımı için uygun fiyatlarla her zaman hizmetinizdedir.

VRF Klima Tamiri

Her türlü VRF klimanızla alakalı arızalarda firmamızı seçerek klima tamirinizi yaptırabilirsiniz. Bahçelievler VRF klima servisi hizmetini sizler için tecrübeli personellerimiz ile vermekteyiz. Böylece VRF klima onarımı konusunda gönül rahatlığıyla bize güvenebilirsiniz. Bahçelievler VRF klima servisi ile ilgili her türlü sorunuz için bizi arayabilir, bilgi alabilirsiniz.

Profesyonel yardıma mı ihtiyacınız var?