Profesyonel VRF Klima Servisi

0530 596 54 06

Pendik VRF Klima Servisi

Elektronik aletler, düzenli olarak bakımı ve temizliği yapılması gereken aletlerdir fakat Pendik VRF klima servisi gibi yetkili servisler tarafından yapılmalıdır. Senede en az 2 defa bakım işlemlerinin yapılması gerekir. Kullanım sıklığına göre de bu süre değişim gösterebilmektedir. Ortama temiz bir hava vermesi için bakımı ve temizliği yapılmalıdır. Böylelikle sağlıklı bir ortam yaratılmış olur.

VRF Klima Sistemlerinin Bakımlarını Yetkili Bir Servisin Yapması Neden Önemlidir?

VRF klima bakımı yetkili bir VRF klima servisinin yapmaması durumunda klimadan alacağınız verim azalacaktır. Buna bağlı olarak da zararla karşı karşıya kalabilirsiniz. Maddi olarak da zarar göreceğiniz için Pendik VRF klima servisi gibi yetkili bir servise bakım yaptırabilirsiniz.

VRF Klima Sistemlerinin İç Ünite Bakımı Nasıl Yapılır?

Cihazın iç temizliği yapılmalıdır. Cihazın filtresinin kontrol edilmesi ve bakılması gerekir. Gaz akış durumuna bakılır. Elektrik kabloları kontrol edilir. İletişim kabloları ve elektriğin beslendiği noktalara bakılır. Elektronik kısımlarda var olan soketlerin durumuna bakılır. Fanlar gibi hareketli kısımların kontrolleri sağlanır. Sensörlere bakılır. Son olarak ise klima ve kumanda iletişimine bakılarak kontroller sağlanır.

VRF Klima Sistemlerinin Çalışması ve Kontrolü Nasıl Sağlanır?

VRF klima sistemlerinin bakımı yapıldıktan sonra da çalışırken bir sorun olup olmadığı da kontrol edilmelidir.

Cihazla alakalı çalışma değerlerine bakılır. Gaz sıcaklığı durumu, kompresör de olması gereken emiş ve sıcaklık durumu, en yüksek ve düşükte sağlanan basınç değerlerinin durumu, arıza ile alakalı bir lamba olup olmaması, çalışırken teknik bir sorun olup olmadığı ve iç ünite de sağlanan çalışma koşulları mutlaka kontrol edilmesi gereken noktalardır.

VRF Klima Sistemlerinin Bakımı Yapılmaması Durumunda Oluşabilecek Sorunlar Nelerdir?

Gerekli bakımları yapılmayan ve temizleyen VRF klimalar da oluşabilecek birden çok sorun vardır. Bunlar; sağlıksız hava üretimi, kötü kokular, kapasite ve performans da düşüklük, enerji sarfiyatında artış, ses seviyesinde maksimum artış, elektrik tesisatında oksitlenmeler meydana gelir bununla birlikte çok daha büyük arızalar meydana gelir, drenaj sisteminde oluşan tıkanmalar su sızıntılarına neden olur ve enerji sarfiyatı %40 oranında artar.

Profesyonel yardıma mı ihtiyacınız var?