Profesyonel VRF Klima Servisi

0530 596 54 06

Çekmeköy VRF Klima Servisi

VRF, Türkçe anlamıyla değişken soğutucu akışkan debisidir. VRF Klima sistemi, binanın dışına yerleştirilen bölümüyle binanın içini ısıtmak ya da soğutmak amacıyla kullanılmaktadır. VRF klima sistemlerinin işletme özelliklerine göre 2 türü bulunmaktadır. Bunlar, Heat Pump VRF sistemleri ve Heat Recovery VRF klima sistemidir.

Heat Pump VRF klima sistemi, en çok tercih edilen VRF klima sistemidir. Elektrik tüketiminde tasarruf sağlamaktadır. Bu sistemde sadece ısıtma ya da sadece soğutma modunu kullanabilirsiniz. Heat Recovery de ise eş zamanlı olarak bir alanda ısıtma yaparken diğer alanda soğutma yapmanız mümkün olmaktadır. Bu sistemlerin herhangi birini kullanırken bakımını da zamanında yaptırmanız gerekmektedir. VRF klima bakım işleriniz için tarafımıza Çekmeköy VRF klima servisi olarak ulaşabilirsiniz.

VRF Klima Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

İklimlendirmenin birbirinden ayrı olması gereken yerlerde kullanılmaktadır. Bunlara örnek olarak oteller, restoranlar, alışveriş merkezleri, spor salonları, büyük metrekareli iş yerleri olarak sıralanabilir. Bunlara ek olarak fabrikalar ve ticari alanlar da enerji tasarrufu sağladığı için tercih etmektedir. Enerji tasarrufunu farklı ünitelerin tek bir üniteye bağlı olması sayesinde gerçekleştirmektedir. Böylece gerekli olmayan alanlarda iklimlendirme yapılmamaktadır. Tesisat için yeterli alan olmayan yerlerde de sıklıkla kullanılmaktadır. Soğutucu boruların, hava kanallarından daha az yer kaplaması VRF klima sistemlerinin tercih sebebi olabilmektedir.

VRF Klima Bakım İşlemini Nasıl Yaptırabilirsiniz?

Kullanılan elektronik ürünler zamanla bakıma ihtiyaç duymaktadır. VRF klima bakımınız için Çekmeköy VRF klima servisi olarak hizmet vermekteyiz. VRF klima tamir hizmetinde arızanın nereden kaynaklandığını tespit ediyoruz. Uzman ekibimizle, kaliteli işçiliğimiz ve ürünlerimizde sizlere destek sağlıyoruz.

Hangi marka VRF Klimalara Bakım Hizmeti Sağlıyoruz?

VRF klima sistemlerinde donanım aynıdır. Kullanılan malzeme kalitesi değişkenlik gösterebilir. Ancak sistem bir dış, birden fazla iç üniteden oluşur. Kullandığınız tüm VRF klimalara Çekmeköy VRF klima servisi tarafından bakım yapılabilmektedir. VRF klima tamir işlerinizde marka ayrımı yapmadan probleminize profesyonel bir çözüm sunuyoruz. VRF klima bakımınızda yedek parçaya ihtiyacınız olabilir. Bakım, onarım, işlemlerinizde yedek parçaya ihtiyacınız olduğunda Çekmeköy VRF klima servisi bu parçaları temin edebilmektedir.

Profesyonel yardıma mı ihtiyacınız var?