Profesyonel VRF Klima Servisi

0530 596 54 06

Vestel VRF Klima Servisi

Vestel VRF klima servisi hizmeti kapsamında VRF sistemleri tamir, bakım ve onarım işlemleri yapılmaktadır. Klima ürünleri kapalı ortamlarda konforlu bir iç ortam elde edilmesini sağlayan ürünlerdir. Klima ürünlerinde elektrikli klima, pasif soğutma ve havalandırmalı soğutma gibi çeşitli yöntemler kullanılır. Aynı zamanda klima ürünleri iç ortamdaki havanın ısı ve neminin kontrol edilmesini sağlar. Kişi ve firmalar bulundukları ortamlara klima ürününü dahil ederken klima çeşitlerinden ve bu konudaki uzman servislerden faydalanabilir. Günümüzde artık evlerde ve iş yerlerinde klima ürünlerine yer vermekteyiz. Kullanım açısından konforlu ve rahat bir ortam sunan klima ürünlerinin piyasa birden fazla markası ve her ihtiyaca göre çeşidi vardır.

Vestel VRF Klima Servisi Hakkında Bilgiler

VRF klima servisleri ilgili ürün olan klimaların kurulumu, montajı, arızası, onarımı ve dönemsel bakımları gibi pek çok hizmeti gerçekleştiren servislerdir. VRF klima servisleri tüm bu hizmetleri verebilmek için profesyonel ekiple çalışmalarını sürdürmektedir. Bu profesyonel ekiplerini klimanın yer aldığı adrese göndermekte ve sorunu hızlıca çözebilmektedir. Vestel markası ise bilindiği gibi Türkiye'nin en büyük beyaz eşya üreticileri arasında yerini almaktadır. Yenilikçi tasarım ve yüksek performanslı yapısıyla bu marka Vestel VRF klima ürünleriyle de hayatımızdadır. Marka üretmiş olduğu klima ürünleriyle ilgili kaliteli hizmet verebilmesi adına Vestel VRF klima servisi ismiyle ve uzman ekibiyle klimalarının olduğu her yerde var olmaya devam etmektedir.

Vestel VRF Klima Servisi Hizmetleri

Bu hizmetler arasında satış sonrası montaj hizmeti, dönemsel bakım hizmeti, arıza çözümü hizmeti, onarım desteği hizmeti yer almaktadır. Klima ürününüzü Vestel VRF klima markası olarak satın aldığınızda ürünün teslim edileceği adrese Vestel VRF klima servisi yetkileri gelmekte almış olduğunuz klimanın satış sonrasındaki kurulumunu yani montajını yapmaktadır. Klimanızı satın aldıktan sonra ve kullanmaya başladıktan sonra dönemsel bakıma da ihtiyacınız olabilir.

Bir ürünün uzun ömürlü olabilmesi ürüne yapacağınız bakımla ilgilidir. Senede bir kere klimanıza dönemsel bakım yaptırabilirsiniz. Bu bakım hizmetleri içeriğinde klimanın temizliği, kontrolü gibi pek çok hizmet vardır. Aynı zamanda klimanızı belirli bir süre kullandıktan sonra bakım yaptırmadığınız taktirde ısıtmama veya soğuk hava üflememe gibi arızalarla karşılaşabilirsiniz. Klima servisleri klima ürünüyle ilgili bir problem yaşadığınızda arızanın çözülmesi konusunda da hizmet vermektedir. Bu hizmet zaten onarım desteği olarak geçmektedir.

Vestel VRF Klima Hangi Alanlarda Tercih Edilir?

Klima ürünleri aslında günümüzde artık her yaşam alanında kullanılmaktadır. Küçük çaplı ev ortamlarında bile en az bir odada bir klimaya yer verilebilmektedir. Aynı şekilde çalışma alanları yani iş ortamları da klimasız kalmamaktadır. Vestel VRF sistemleri ürünlerinin özelliği tek dış ünite ile birden çok iç ünitenin bağımsız olarak kontrol edilebiliyor sistemlerden oluşmasıdır. Bu özellik de Vestel VRF klima ürünlerinin genellikle otellerde, hastanelerde, fabrikalarda, tiyatro salonlarında ve plazalarda gibi büyük çaplı alanlarda kullanıldığını ve tercih edildiğini göstermektedir. Bu klima ürününü satın aldıktan sonra Vestel VRF klima servisi ücretsiz keşif ve proje desteğiyle montaj yani kurulum işleminizi de yapmaktadır. Bulunduğunuz bölgenin en yakın servisi sizlere bu konuda yardımcı olmaktadır.

Vestel VRF Klima Arıza Kodları

Vestel VRF klima sistemleri kullanan kişiler klimaları arıza yaptığında Vestel VRF klima servisi çağırmadan önce ne yapacaklarını bilmemektedir. Oysaki biraz da olsa klimanın vermiş olduğu hatayla ilgili arıza kodunu araştırsalar servisin de işini kolaylaştırabilirler. Örneğin klima E1 kodunu verdiğinde oda sıcaklık sensörü arızalı demektir. P1 emme sensörü arızası demektir. Donma, aşırı ısınma güvenlik uyarısını ise klima P6 arıza koduyla sunmaktadır. Uzaktan kumandanın iletim arızası varsa E3 kodunu alabilirsiniz.

Vestel VRF Klima Servisini Çağırmadan Önce Neler Yapmalıyız?

Vestel VRF klima servisini aramadan ve çözüm için çağırmadan önce klima ünitesinin fişe takılı olup olmadığını kontrol etmemiz gereklidir. Klimanın etkili ısıtma ve soğutma yapmadığını tespit etmeliyiz. Böyle bir durumda kompresörün üç dakika boyunca kendini dinlendiriyor olabileceğini bilmeliyiz. Klimada var olan sorun hiçbir şekilde geçmiyorsa klimamızın servisini çağırabiliriz. Klimadan koku geldiğinde bu durum da belirlenmelidir. Servis yetkilerine iletilmelidir. Arıza kodlarıyla ilgili bilgi sahibi olup servis yetkilerine destek olabilirsiniz.

Profesyonel yardıma mı ihtiyacınız var?