Profesyonel VRF Klima Servisi

0530 596 54 06

Gebze VRF Klima Servisi

VRF klimaların bakım ve temizliklerinin düzenli olarak Gebze VRF klima servisi gibi yetkili bir servis tarafından yapılması önemlidir. Konutlarda ve ticari alanlarda enerji tasarrufu sağlayan VRF klima sistemi, variable refgirerant flow kelimelerinin baş harflerinden oluşmuştur. Değişken debili soğutucu akışkan sistemleri anlamına gelmektedir. Sistem içerisinde barındırdığı akışkan debisini değiştirip ihtiyaç olan kapasiteyi tam ve net olarak ayarlayabilmektedir.

VRF klima sisteminde, çevre dostu olan R-410A soğutucu akışkan ve akıllı inverter teknolojisi kullanılmaktadır. Sistem, birden fazla iç ünitenin tek bir bakır boru hattı ile dış ünite ve dış ünite grubuna bağlı olarak çalışmasına olanak sağlamaktadır. Enerji verimliliğini arttırmakta ve aynı zamanda işlem maliyetini azaltmaktadır.

VRF Sistemi Çalışma Mantığı Nasıldır?

Dış ortama yerleştirilen bir dış ünite, buna bağlı olarak çok sayıda iç ünite, hassas kontrollü bir otomasyon sistemi ve buna bağlı olarak bakır boru hattı ile sistemde dolaşmakta olan soğutucu gazdan oluşmaktadır. VRF klima sistemi çalışırken dış üniteden çıkan gaz ve sıvı üniteler arasında dolaşarak tekrar dış üniteye geri döner.

Ayrıntılı olarak ise her bir ünite ana boru hattına bağlanarak birbirinden bağımsız şekilde kontrol edilebilmektedir. Bunun sayesinde ihtiyaç duyulmayan alanlarda iklimlendirme işlemi yapılmaz. DC inverter kompresörler, toplam kapasiteyi hassas olarak ayarlar ve odanın ihtiyacına göre de gaz debisinin ayarlanmasını sağlamaktadır. Böylelikle minimum seviyede enerji tüketimi meydana gelir.

VRF Sistemler Dış Ünite Kondenserinin Soğutulma Şekli Nasıldır?

VRF klima sistemleri, dış ünite kondenserinin soğutulma şekline göre ikiye ayrılır. Bunlar; hava soğutmalı VRF klima sistemleri ve su soğutmalı VRF klima sistemleri olmak üzeredir.

Hava Soğutmalı VRF Klima Sistemi Nedir?

Hava soğutmalı VRF sistemlerinde dış ünite kondenserinde ısı transferi fanlar yardımı ile birlikte havaya yapılmaktadır. En yaygın kullanılan VRF sistemidir.

Su Soğutmalı VRF Klima Sistemi Nedir?

Isının herhangi bir kaynaktan sağlanan suya aktarılma işlemidir. Dış ünitesinin boyutları küçüktür. Fana ihtiyaç duyulmayan su soğutmalı VRF klima sisteminde dış ünitenin atmosfere temas etme zorunluluğu yoktur. Verimlilik değerleri oldukça yüksektir.

Gebze VRF klima servisi olarak vermiş olduğumuz hizmetlerde müşteri memnuniyetini hedef ediniriz ve tüm hizmetlerimizde ona göre hareket ederiz. Klimanın ne marka olursa olsun profesyonel ekibimizle en kısa sürede çözüm sağlar rutin bakımlarını hızlı bir şekilde yaparız. VRF klima servisi hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Profesyonel yardıma mı ihtiyacınız var?